Array
(
    [id] => glregDt5bKQ
    [title] => ugur-isilak-tan-kazakca-dombra-ilkkez
)
 
Login

Uğur Işılak'tan Kazakça Dombra! İLKKEZwww.ugurisilak.org
YouTube
Music
1-3-2014


View Related Videos

Comments

Related Videos

Ak Parti 2014 Yerel Seçim Şarkısı "Dombra" [Uğur Işılak]

19 Şubat 2014 Başbakan Erdoğan'ın yerel seçimler öncesinde ilk kez seçim beyannamesini açıklamak için kürsüye yürüdüğü anda Uğur Işılak'ın AK Parti için hazırladığı 2014 yerel seçim şarkısı söylendi. Cengiz Han Marşı olarak bilinen Dombra'nın müziği üzerine yazılan şarkı üzerine Erdoğan duygu dolu anlar yaşarken, şarkının içinde "Göründüğü gibi olan, gücünü milletten alan Recep Tayyip Erdoğan" gibi sözlere yer verildi.
YouTube
News
20-2-2014
Arslanbek Sultanbekov - Dombıra ( Dombra ) Canlı Performans Live Performance Kızılelma

Arslanbek Sultanbekov Canlı Performans, Live Performences of Arslanbek Sultanbekov. Nogay Sanatçısı... Dombıra (Dombra) Samsun Uluslararası Halk Dansları Festivali Açılış Konseri... 2013 Kızıl Elma, Kizilelma, Kızılelma Video and Photo By KAROF www.karof.com facebook.com/karof
YouTube
Entertainment
9-1-2014
Uğur Işılak- Dombra Tartışması

Uğur Işılak- DOMBRA Tartışması-Serdar Tuncer-CNN TÜRK
YouTube
People
24-2-2014
Başbakan Erdoğan. Kazak'ca Konuştu,Salonu Kahkalara Boğdu.:))

23 Mayis 2012 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kazak-Türk İş Forumu'nda Kazakistan Başbakanı Masimov'a ''Biliyorsun ben Türkiye'de en az üç çocuk diyorum, sizin burada en az 5 çocuk demeniz lazım'' dediğini aktardı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan'da, Türk-Kazak organize sanayi bölgesi kurulacağını, ilgili bakanların konuyla ilgili görüşmeleri yaptıklarını bildirdi. Başbakan Erdoğan, Kazak-Türk İş Forumu'na katılarak iş adamlarına hitap etti. Kazakistan Başbakanı Karim Masimov'un Türkçe yaptığı konuşmanın ardından kürsüye gelen Başbakan Erdoğan da işadamlarını Kazakça ''Hürmetli asker adamlar, hoş geldiniz'' diyerek selamladı. Başta Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev ve Başbakan Masimov olmak üzere Kazak yetkililere gösterdikleri misafirperverlikten dolayı teşekkür eden Erdoğan, ''Kendimizi misafir olmaktan ziyade kardeşlerimizin, akrabalarımızın evinde, ata yurdumuzda kabul ediyoruz'' dedi. Ortak tarih ve kardeşlik bağlarının iki ülke ilişkilerine özel bir nitelik kazandırdığını vurgulayan Erdoğan, kardeşlik ve akrabalık temelinde inşa edilen yakın işbirliğinin hızla gelişmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Nazarbayev'in 2009'da Türkiye'ye yaptığı ziyaret sırasında ikili ilişkileri ''stratejik ortaklık düzeyi''ne taşıyan bir anlaşma imzalandığını hatırlatan Başbakan Erdoğan, artık ticari ve ekonomik alanlar başta olmak üzere bu ortaklığın içinin doldurulması, işbirliğinin çeşitlendirilmesi ve derinleştirilmesi gerektiğine işaret etti. Erdoğan, bu ziyaret sırasında gelecek dönemde yol haritasını belirleyecek imzaları atacaklarını ve ''Yeni Sinerji Ortak Ekonomi Programı'' ile işbirliğinde yeni bir sürecin başlatılacağını söyledi. Küresel krizin Türkiye-Kazakistan ekonomik ilişkilerini etkilediğini ancak bu olumsuz etkinin kısa sürdüğünü belirten Erdoğan, iki ülkenin aldığı tedbirlerle ekonomik ilişkilerin tekrar ivme kazandığının altını çizdi. İki ülke arasında 2011'de 3 milyar dolara ulaşan ticaret hacmini birkaç yıl içinde 10 milyar dolara çıkarmayı hedeflediklerini vurgulayan Erdoğan, iş adamlarına ''Bu hedefe sizlerin katkılarıyla, çalışmalarıyla yakın vadede ulaşabileceğimize inanıyorum'' diye seslendi. ''En az 5 çocuk demeniz lazım'' Artan konut ihtiyacının karşılanması için Türkiye'nin toplu konut modelinden faydalanılabileceğini, bu alanda işbirliği projeleri geliştirilebileceğini dile getiren Erdoğan, Kazakistan Başbakanı Masimov'a ''Biliyorsun ben Türkiye'de en az üç çocuk diyorum, sizin burada en az 5 çocuk demeniz lazım'' dediğini aktardı. Kazakistan'ın 2 milyon 700 bin kilometrekareyi aşkın yüz ölçümüne sahip olduğunu anımsatan Erdoğan, ''Mali imkanlar yerinde. Şu anda bu nüfusla bu arazi, bu arsa, bu yüz ölçümü birbirine uygun düşmüyor. Ama anlaştık. Zaten kendisinin şu anda 3 tane var ama şimdilik kaydıyla... Aile meclisinde konuşuyoruz, rahat konuşuyoruz'' dedi.
YouTube
News
23-5-2012
Kılıçdaroğlu Dönemi SSK Hastahaneleri. İZLE,PAYLAŞ ve YAYIN..!

4 Temmuz 2014 Başbakan Erdoğan "12 yıllık hayalim" dediği şehir hastanelerinin engellenmek istendiğini söylemişti. CHP'nin Anayasa Mahkemesi'ne götürdüğü şehir hastanelerinin yapımı neden engellenmek isteniyor? Bu soru henüz yanıtlanmış değil.. Ancak tüm engellemelere rağmen Türkiye 12 yılda sağlık alanında büyük bir dönüşüm yaşadı. Oysa CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun SSK Genel Müdürü olduğu 90'lı yıllarda Türkiye sağlık skandallarıyla gündeme gelen SSK hastanelerini konuşuyordu. Kılıçdaroğlu, 1998 yılında SSK hastanelerinin içler acısı haliyle ilgili ATV'de yayınlanan A Takımı programına katılmış ve bakın nasıl skandal bir savunma yapmıştı?
YouTube
News
4-7-2014
Uğur Işılak'tan "Kadın Tarifi"

Uğur Işılak'tan "Kadın Tarifi" Uğur Işılak Resmi Facebook Sayfası http://www.facebook.com/UgurIsilak http://www.ugurisilak.org
YouTube
Music
15-6-2012
Dombra'yı uyarlayan Uğur Işılak : İtlik yapmasınlar - Başka Şeyler programı !! (23.02.2014)

Uğur Işılak: İtlik yapmasınlar Başka Şeyler programı !! (23.02.2014) AK Parti'nin seçim müziği Dombra'yı uyarlayan Uğur Işılak, kendisine yönelik eleştirilere ağır yanıt verdi. CNN Türk'te dün akşam yayınlanan Başka Şeyler programına konuk olan Uğur Işılak, Dombra'yı AK Parti'nin seçim müziği olarak uyarlaması sonrası hakkındaki eleştirilere sert tepki verdi. İşte Uğur Işılak'ın açıklamalarından satır başları.. "Ben rızkın Allah'tan olduğuna inanıyorum. Rızkın Allah'tan olduğuna hala iman etmemiş olan adamlar benim hakkımda böyle değerlendirmeler yapıyor, problem onların." "KÖPEKLERLE MÜNAKAŞA ETMEYECEĞİM" "Yalaka kime denir? Menfaati için bir adamın yanında durana denir. Davası için bir adamın yanında duran adama gönül adamı denir, diğer bir tabirle nefer denir. O yalaka ifadelerini ben sahiplerine iade ediyorum. Onlar kimin yalakası olarak konuşuyor bilmiyorum ama... Bir büyüğümüzün sözü var diyor ki, 'Havlamayı göze almıyorsan köpekle münakaşayı bırak.' Ben onun için havlamayı göze alan bir adam değilim, köpeklerle münakaşa etmeyeceğim. Ama o kadar köpekleşen insan var ki..." "İTLİK YAPMASINLAR" "Ama insan olsun. At atlığıyla, it itliğiyle, insan insanlığıyla bilinir. İnsansa insan gibi eleştirsin, itlik yapmasın. Biraz sert konuşuyorum ama şu son iki üç günden beri yapılanları, söylenenleri, ortalıkta dönen lafları hazmedemediğim için söylüyorum. Çünkü ben onların o ifadeleri kullanırken mezhebinin ne kadar geniş olduğunu görüyorum ama ben o kadar geniş mezhepli değilim" "Resmi Facebook hesabımı hackleyenlerin kim oldukları biliniyor. Hukuki süreç başlıyor. Bir bir cezasını görecekler" "GERÇEK ÜLKÜCÜ AHLAKLIDIR" "Nedense kendisini MHP'li gören veya göstermeye çalışan, fakat Ülkücülükle alakası olmayan insanlar beni eleştiriyor.. Benim bir sürü Ülkücü kardeşim, arkadaşım var. Gerçek Ülkücü ahlaklıdır. Ahlaksız değildir. O kadar ahlaksız ifadeyi gerçek Ülkücü kullanmaz. Ancak sahte MHP'li, sahte Ülkücüler kullanır. Onların sahteliğini buradan anlıyorum. Ve onların Ülkücü olmadığına hükmetmiş oluyorum." "BEN NASIL BİR ÜLKÜCÜYÜM.." "Ülkücülük, vatanını, milletini, devletini sevmekse, Osmanlı'nın o büyük medeniyet tasavvurunu yaşatmaksa evet, ben bir idealistim, bir Ülkücüyüm. Ama bunun ötesinde bir Ülkücülük algısı varsa ve Ülkücülüğü farklı şeylerle tanımlamaya kalkıyorlarsa hayır, ben Ülkücü değilim."
YouTube
News
24-2-2014
Zaman muhabirinden Başbakan'a yolsuzluk sorusu

SAYFAMIZ Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İspanya Başbakanı Rajoy ile ortak basın toplantısı düzenledi. Başbakan Erdoğan'ın İspanya Başbakanı. Erdoğan'dan Zaman muhabirine fırça Almanya ziyareti öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Zaman muhabirine fırça üstüne fı. Her zaman güncel Başbakan Erdoğan Kılıçdaroğlu'nu yerin dibine soktu videolarını bizi takip ederek izleyebilirsiniz. CHP lideri Kılıçdaroğlu Başbakan'a yolsu. 5 Kasım 2013 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kızlarla erkeklerin aynı yerlerde kampüsü paylaştıkları yurtlar, aynı yerlerde kalmalarına fırsat verecek yurtlar. bülent arınç,bülent arınç gazetecileri fırçaladı,bülent arınç gazeteciler zaman todays,Mahir Zeynalov,sınır dışı,gazeteci, Today's Zaman muhabiri Azerbaycan . bülent arınç,bülent arınç gazetecileri fırçaladı,bülent arınç gazeteciler zaman todays,Mahir Zeynalov,sınır dışı,gazeteci, Today's Zaman muhabiri Azerbaycan . Başbakan Tayyip Erdoğan, Almanya'ya hareketinden önce İstanbul Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Basın toplantısında Zaman gaz. Bülent Arınç Gazetecileri Fırçaladı !! Bülent Arınç soru soran gazetecileri fırçaladı Arınç'ın, Today's Zaman muhabiri Azerbaycan vatandaşı Mahir Zeynalov'un. 17 Aralıkta Türkiyeyi sarsan operasyonun perde arkasında neler var? Zafer Çağlayan neden istifa etti? Muammer Güler neden istifa etti? Erdoğan Bayraktar nede. BAŞBAKAN ERDOĞAN'DAN ALİ İSMAİL KORKMAZ CEVABI! bülent arınç,bülent arınç gazetecileri fırçaladı,bülent arınç gazeteciler zaman todays,Mahir Zeynalov,sınır dışı,gazeteci, Today's Zaman muhabiri Azerbaycan . AKP'den istifa eden Eski Kültür ve Turizm Bakanı, Bağımsız Milletvekili Ertuğrul Günay, Türkiye gündemini oluşturan ve Sözcü. cep incelemesi Türkiye ve Dünya gündemindeki en yeni ve en hızlı haberleri kaçırmamak için lütfen kanalımıza abone olun. Başbakan Erdoğan, Finlandiya Başbaka. Halk Tv'den ödül alan tiyatrocu Müjdat Gezen, ''Bu büyük ödülü başbakana ithaf etmek istiyorum. O olmasaydı Gezi olayları olmayacaktı, Gezi olmasaydı Halk Tv. Bülent Arınç Bana Azımı Açtırtmayın Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Kılıçdaroğlu'nun Şivan Perver'le ilgili sözlerine Ağzımı açtırmayın bana şeklinde yanıt.
YouTube
News
11-2-2014
DOMBRA NOGAY (son studyo versiyon..YENİ....! (D.f.

DOMBRA NOGAY ile ilgili..(Bu çalışmanın AKP seçim propagandasıyla uzaktan yakından alakası yoktur.Aziz Türk Milleti için icra edilmiştir.) https://www.facebook.com/d.firatkaya 2007 de kendi ev stüdyomda kaydedilmiştir.Herşeyden önce SAYIN SULTANBEKOV'A bu müziği gün yüzüne çıkardığı için teşekkür ederek kelama başlamak isterim. Çalışmamda ,kopuz ,bagara ,dombra ,gitar ve,ritim kayıtları dahil tüm enstrumanlar tarafımca çalınmıştır.Bazı yorumlarda zikir konulmuş gibisinden şikayetler aldım.Alttaki efektler zikir değildir..!Nefes efektleridir.ve Zikir sesleriyle benzerlik gösterir..Eserde hareket hissiyatını kuvvetlendirmek için kullanılmıştır..Ki buna tüm dünya müziklerinde rastlayabilirsiniz..( hissiyatımca Zikretmek hali kuştan böceğe ,ottan ,yıldızlara güneşe aya herşeyde malum ve barizdir.görmekle alakalıdır).,Bu kayıt biz müzisyenlerin aranjman dediği bir müzik mantığıdır.yani nasıl hissedilip düşünüldüyse öyle yorumlanılmıştır. tüm diğer çalışmalarım gibi beğenen herkesindir,.Ayrısı gayrısı yoktur..Dinleyen herkese en içten saygı ve sevgilerimle D.fk d.firatkaya@hotmail.com d.firatkaya@gmail.com www.facebook.com/d.firatkaya
YouTube
Music
19-11-2011
Uğur Işılak - İki dostun hikayesi


YouTube
Music
30-8-2012
Dombra 1000 Years Old Turkish Song New Version......


YouTube
Music
2-1-2014
Recep Tayyip Erdoğan - AK Parti Seçim Müziği 2014 (Uğur Işılak - Dombra)

Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Davos AK Parti TBMM Uğur Işılak Dombra AK Parti Seçim Müziği 2014 Uğur Işılak - Dombra Murat Göğebakan - Uzun Adam AK Parti Seçim Müzikleri 2014 AK Parti - Yenikapi (Istanbul) Mitingi 2014 (1) AK Parti - Yenikapi (Istanbul) Mitingi 2014 Recep Tayyip Erdoğan Dombra - Uğur Işılak Daima Aşk Daima Millet İnandık Hakka - Uğur Işılak Elele Yürüyeceğiz Haydi Uşaklar Horona Haydi Şimdi Bir Daha Gardaşı Ol Canımın Haydi Ege Haydi Akdeniz uğur ışılak dombıra seçim şarkısı - Dombra uğur ışılak - seçim müziği izle dine 2014 ak parti - recep tayyip erdoğan - dombıra uğur ışılak - recep tayyip erdoğan dombra recep tayyip erdoğan dombıra izle dombıra dinle
YouTube
Film
26-2-2014
Ak parti 2014 -seçim şarkısı-Uğur ışılak & dombıra


YouTube
Film
19-2-2014
Başbaka Erdoğan Dombıra Klibi [HD] Orjinal™ - Uğur ışılak

Uğur Işılak'tan 'Recep Tayyip Erdoğan' Şarkısı SAYFAMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN . kızılelma, seksenler, medcezir, kurtlar vadisi, Cuma Mesajları, Karagül, kızılelma, seksenler, medcezir, kurtlar vadisi, Cuma Mesajları, Karagül, kasko, sigorta,
YouTube
Music
19-2-2014
BAŞBAKAN BÖYLE SAVUNULUR İZLE VE GÖR !

Abone olmayı unutmayın.. FACEBOOK SAYFAMIZ: https://www.facebook.com/tekkisilikordu PAYLAŞIM REKORLARI KIRAN VİDEO Etiketler: başbakan böyle savunulur tayyip erdoğan böyle savunulur tayyip erdoğanı savunacaksan böyle savun başbakan böyle savunulur izle ve gör izle ve gör başbakan erdoğan tayyip erdoğan recep tayyip erdoğan bir başbakan iki ikinci recep tayyip erdoğan meclisi titretti ikinci recep tayyip erdoğan Başbakan başbakan erdoğan başbakan recep tayyip başbakan recep tayyip erdoğan başbakan recep tayyip erdoğan başbakan recep tayyip erdoğan başbakan recep tayyip erdoğan recep tayyip erdoğan recep tayyip erdoğan recep tayyip erdoğan başbakan sahtekar başbakan erdoğan cnn muhabirini yerin dibine soktu bir başbakan iki erdoğan başbakan bir erdoğan iki başbakan tayyip başbakan recep tayyip başbakan recep tayyip erdoğan başbakan erdoğan konuşma başbakan erdoğan grup konuşması başbakan erdoğan grup konuşması başbakan erdoğan grup konuşması başbakan şiir başbakan korumalarıbaşbakan ilahi başbakan şarkı başbakan ağlıyor başbakan ağladı başbakan kuran okuyor başbakan attan düştü başbakandan tokat gibi cevap başbakan erdoğandan çok sert dersane açıklaması
YouTube
People
2-8-2013
Dombra öyle değil böyle çalınır. Osman Pamukoğlu

Kahramanlık ezgisi, kahramanlara yakışır!
YouTube
News
21-2-2014
Ak Parti Uğur Işılak 2014 Yeni Seçim Şarkısı. Başbakan Canlı Dinledi Duygulandı. FULL

Ak Parti Uğur Işılak 2014 Yeni Seçim Şarkısı Recep Tayyip Erdoğan Dombıra TamamıRecep Tayyip Erdoğan Dombıra TamamıAk Parti 2014 yeni seçim müziği dinle. Ak Parti 2014 (Göründüğü gibi adam Recep Tayyip Erdoğan - Uğur Işılak) seçim şarkısı dinle. Ak Parti yeni seçim müziği dinle. Ak Parti Yeni seçim şarkısı dinle. Ak Parti Recep Tayyip Erdoğan şarkısı dinle. Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan için yeni bir şarkı yapıldı. Uğur Işılak tarafından seslendirilen Ak Parti'nin yeni seçim müziği AKP - AK Parti'nin yeni seçim şarkıları Recep Tayyip Erdogan, the AK Party 2014 election song Recep Tayyip Erdogan, der AK-Partei 2014 Wahl Song Işılak Recep Tayyip Erdogan, la chanson de l'élection de l'AKP AK Partinin Yeni Seçim Şarkısı İlk Kez - Ak Parti Şarkıları AK Parti'den seçim beyannamesi ilki Ak Parti 2014 Seçim Şarkısı (Göründüğü Gibi Adam Recep Tayyip Erdoğan) Uğur Işılak Ak Parti 2014 yeni seçim müziği dinle. Ak Parti 2014 (Göründüğü gibi adam Recep Tayyip Erdoğan - Uğur Işılak) seçim şarkısı dinle. Ak Parti yeni seçim müziği dinle. Ak Parti Yeni seçim şarkısı dinle. Ak Parti Recep Tayyip Erdoğan şarkısı dinle. Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan için yeni bir şarkı yapıldı. Uğur Işılak tarafından seslendirilen Ak Parti'nin yeni seçim müziği dinleyenler tarafından büyük beğeni topladı. AK Parti'nin yeni seçim şarkısı Dombıra davalık oluyor. Şarkının sahibi Arslanbek Sultanbekov AKP'nin izinsiz şarkıyı kullandığını duyurdu Arslanbek Sultanbekov 'Dombıra' adlı eserini hiçbir siyasi partinin seçim müziği olarak kullanmasını istememiştir Dombra adı, Kazak Türkleri'nin kullandığı iki telli, parmakla çalınan halk çalgısından geliyor Cengiz Han Marşı olarak bilinen Dombra'nın müziği üzerine yazılan şarkı üzerine Erdoğan duygu dolu anlar yaşarken, şarkının içinde 'Göründüğü gibi olan, gücünü milletten alan Recep Tayyip Erdoğan' gibi sözlere yer verildi. İşte Uğur Işılak'ın 'Recep Tayyip Erdoğan' Şarkısının Sözleri Ezilenlerin Gür Sesidir O, Suskun Dünyanın Hür Sesidir O, Göründüğü Gibi Olan, Gücünü Milletten Alan 'Recep Tayyip Erdoğan' Halkın Adamı, Halkın Aşığı, O Milyonların Umut Işığı, Mazlumlara sırdaş olan, Gariplere yoldaş olan 'Recep Tayyip Erdoğan' Oldu Herzaman Sözünün Eri, Çıktığı Yoldan Dönmedi Geri, Kararlıdır Davasında, Anaların Duasında 'Recep Tayyip Erdoğan' Sözü Dost Doğru Yoktur Riyası, Zalimlerin Korkulu Rüyası, İnandığı Yolda Giden, Yıllardır Beklenen Lider 'Recep Tayyip Erdoğan' رجب طيب أردوغان رئيس الوزراء التركي رجب طيب أردوغان ПСР Угур Işılak 2014 Новый Выборы Песня AK Party Ugur Işılak 2014 New Election Song Recep Tayyip Erdoğan 2014 seçim şarkısı حزب العدالة والتنمية اوجور Işılak 2014 انتخاب جديد كلمات Parti AK Ugur Isilak 2014 New Song élection AK կուսակցության Ուղուր Işılak 2014 Նոր Ընտրական Song AK პარტიის Ugur Işılak 2014 ახალი საარჩევნო სიმღერის AK Parti Erdoğan Seçim Şarkısı Erdogan, der AK-Partei AK Partiya Ərdoğan 2014 Wahl-Lied 2014選舉宋 AK PARTİ Seçim Müziği AKP Seçim Şarkısı اردوغان، حزب عدالت و توسعه DOMBIRA DOMBRA Uğur IŞILAK ak parti AK PARTİ
YouTube
News
23-2-2014
Sultan Selim ile Şah İsmail'in satrancı

Sanma şahım /herkesi sen / sadıkane / yar olur Herkesi sen / dost mu sandın / belki ol / ağyar olur Sadıkane / belki ol / bu alemde / dildar olur Yar olur / ağyar olur / dildar olur / serdar olur Yavuz Sultan Selim
YouTube
Music
17-3-2013
Uğur Işılak'tan 'Recep Tayyip Erdoğan' Şarkısı

Başbakan Erdoğan'ın Ankara Arena'da konuşma yapmasının hemen öncesinde, Uğur Işılak'ın seslendirdiği "Recep Tayyip Erdoğan" şarkısı çalındı. Bu şarkının AKP 2014 yerel seçim şarkısı olacağıda söyleniyor. Şarkı dombra uyarlamasıdır. Akp 2014 seçim şarkısı akp seçim şarkısı uğur ışılak akp seçim şarkısı seçim şarkısı uğur ışılak şarkısı tayyip erdoğan şiir tayyip erdoğan şarkısı dombra akp cover akp dombra şarkısı tayyip erdoğan dombra 2014 akp seçim akp şarkısı tayyip akp şarkısı dombra türkü dombra uğur ışılak
YouTube
News
19-2-2014
MHP DOMBIRA - 2014 - Devlet Bahçeli

"Türkler size dokunmadıkça siz onlara dokunmayınız."Gün gelecek ümmetimin idaresi Türkler 'in eline geçecektir... Sizler Türklerle savaşmadıkça kıyamet kopmaz... --Hz. Muhammed (s.a.v.)--
YouTube
Music
21-2-2014
Uğur Işılak - Halk Uyandı - 24 TV

www.ugurisilak.org
YouTube
Music
1-3-2014
Uğur Işılak, Başbakanımızla birlikte Balkon'da...

www.ugurisilak.org
YouTube
Music
31-3-2014
Uğur Işılak - Dombra - TVNET

www.ugurisilak.org - 02.03.2014
YouTube
Music
2-3-2014
Uğur Işılak - Sakarya Türküsü (Üstad)

SAKARYA TÜRKÜSÜ İnsan bu, su misali, kıvrım kıvrım akar ya; Bir yanda akan benim, öbür yanda Sakarya. Su iner yokuşlardan, hep basamak basamak; Benimse alın yazım, yokuşlarda susamak. Her şey akar, su, tarih, yıldız, insan ve fikir; Oluklar çift; birinden nur akar, birinden kir. Akışta demetlenmiş, büyük, küçük, kâinat; Şu çıkan buluta bak, bu inen suya inat! Fakat Sakarya başka, yokuş mu çıkıyor ne, Kurşundan bir yük binmiş, köpükten gövdesine; Çatlıyor, yırtınıyor yokuşu sökmek için. Hey Sakarya, kim demiş suya vurulmaz perçin? Rabbim isterse, sular büklüm büklüm burulur, Sırtına Sakaryanın, Türk tarihi vurulur. Eyvah, eyvah, Sakaryam, sana mı düştü bu yük? Bu dâva hor, bu dâva öksüz, bu dâva büyük!.. Ne ağır imtihandır, başındaki, Sakarya! Binbir başlı kartalı nasıl taşır kanarya? İnsandır sanıyordum mukaddes yüke hamal. Hamallık ki, sonunda, ne rütbe var, ne de mal, Yalnız acı bir lokma, zehirle pişmiş aştan; Ve ayrılık, anneden, vatandan, arkadaştan; Şimdi dövün Sakarya, dövünmek vakti bu ân; Kehkeşanlara kaçmış eski güneşleri an! Hani Yunus Emre ki, kıyında geziyordu; Hani ardına çil çil kubbeler serpen ordu? Nerede kardeşlerin, cömert Nil, yeşil Tuna; Giden şanlı akıncı, ne gün döner yurduna? Mermerlerin nabzında hâlâ çarpar mı tekbir? Bulur mu deli rüzgâr o sedayı: Allah bir! Bütün bunlar sendedir, bu girift bilmeceler; Sakarya, kandillere katran döktü geceler. Vicdan azabına eş, kayna kayna Sakarya, Öz yurdunda garipsin, öz vatanında parya! İnsan üç beş damla kan, ırmak üç beş damla su; Bir hayata çattık ki, hayata kurmuş pusu. Geldi ölümlü yalan, gitti ölümsüz gerçek; Siz, hayat süren leşler, sizi kim diriltecek? Kafdağını assalar, belki çeker de bir kıl! Bu ifritten sualin, kılını çekmez akıl! Sakarya, sâf çocuğu, mâsum Anadolu'nun, Divanesi ikimiz kaldık Allah yolunun! Sen ve ben, gözyaşiyle ıslanmış hamurdanız; Rengimize baksınlar, kandan ve çamurdanız! Akrebin kıskacında yoğurmuş bizi kader; Aldırma, böyle gelmiş, bu dünya böyle gider! Bana kefendir yatak, sana tabuttur havuz; Sen kıvrıl, ben gideyim, Son Peygamber Kılavuz! Yol onun, varlık onun, gerisi hep angarya; Yüzüstü çok süründün, ayağa kalk, Sakarya!.. Necip Fazıl Kısakürek (1949)
YouTube
Music
10-7-2012
Uğur Işılak - Aşkım Sana Emanet


YouTube
Music
1-12-2011